RODO

Pedagog szkolny

Galeria - laureaci

Kolo Turystyczne

Sport w szkole

Nie spóźniamy się

Ulti Clocks content

Izba Tradycji Regionalnej

Izba Tradycji Regionalnaj istnieje w naszej szkole od 2000r. Pomysłodawcą i pierwszymi kustoszami tego szkolnego muzeum byli p.Sławomir Weśniuk i p.Anna Zalewska, od roku 2016 p. Krzysztof Rowicki. Dzięki zaangażowaniu uczniów, którzy przynoszą do szkoły różne eksponaty, posiadamy dużą kolekcje przedmiotów użytku codziennego z XIX i XX w. stale wzbogacając nasze zbiory. W Izbie prowadzone są lekcje historii, sztuki, języka polskiego, podczas których dzieci poznają historię i kulturę swojej małej ojczyzny.

Cenna kolekcja żelazek na węgiel drzewny i żelazek z "duszą".

Inne przedmioty świadczące o minionych czasach: czesaki do lnu, kołowrotki, elementy drewnianych wozów, stopki, prawidła, zgrzebła, kijanki a w kufrze mieścił się często posag panny młodej...

Tary drewniano-metalowe i metalowe ocalone przez naszych uczniów przed zniknięciem w czasie.

Kto umie jeszcze liczyć na liczydłach?

Narzuty tkane na krosnach...

Tak niedawno te lampy naftowe oświetlały pomieszczenia i jadące nocą wozy.

Zapraszamy do wzbogacenia naszej izby i przynoszenie eksponatów!

strona główna◄