2017-10-16

Montaż słowno-muzyczny z okazji

Dnia Papieskiego i 39. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Papieża

Hasłem XVII Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku 8 października, są słowa

„Idźmy naprzód z nadzieją”

O godzinie 8.15 w Kościele naszym, cała społeczność szkolna na czele z pocztem sztandarowym wzięła udział we Mszy Św. z okazji Dnia Papieskiego i 39. rocznicy wyboru na Papieża K.Wojtyły. Po mszy złozono kwiaty, zapalono znicze oraz odśpiewano hymn rodziny szkół im.JPII. Następnie uczniowie naszej szkoły w montażu słowno-muzycznym przypomnieli nam postać, życie, myśli i drogę do pontyfikatu oraz świętości naszego ukochanego Patrona.

Dzień Papieża Jana Pawła II – polskie święto obchodzone co roku 16 października, ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej w hołdzie papieżowi-Polakowi Janowi Pawłowi II. Równolegle obchodzony jest przez Kościół katolicki w Polsce Dzień Papieski, przypadający w każdą niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża.

Znaczenie daty

Dnia 16 października 1978 roku, arcybiskup krakowski kardynał Karol Wojtyła jako pierwszy kardynał z Polski, jak również pierwszy po 455 latach biskup Rzymu, niebędącym Włochem, został wybrany na papieża i przybrał imię Jan Paweł II. Również w tym dniu, 16 października 2002 roku, Jan Paweł II wprowadził do Różańca Tajemnice światła.

główna strona