W dniu 04.10.2018r odbyła się w naszej szkole impreza pod hasłem „JESTEŚ WIDOCZNY, JESTEŚ BEZPIECZNY”. Miała ona na celu uświadomienie naszych dzieci i młodzieży, jak ważne jest noszenie odblasków. Imprezę rozpoczęła Pani Dyrektor, witając przedstawicieli z Policji, Pogotowia oraz WORDu, którzy rozdali uczniom komplety odblasków. Kolejnymi etapami było szkolenie z pierwszej pomocy, w którym każdy mógł sprawdzić swoją wiedzę, zarówno w teorii jak i w praktyce. Następnie policjanci przypominali jak piesi i rowerzyści powinni zachowywać się na drodze oraz zaprezentowali film, w którym pokazano scenki przedstawiające prawidłowe zachowania w sytuacjach zagrażających bezpieczeństwu i życiu. Największą atrakcją tego dnia był tor rowerowy z przeszkodami oraz symulator motocykla. Uczniowie chętnie zasiadali za sterami jednośladów i sprawdzali swoją wiedzę z zakresu ruchu drogowego.