„Nauczcie dzieci                 grać w szachy,

a o ich przyszłość                   możecie być spokojni.”

Paul Morphy

Od września 2018 r. nasza szkoła przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Projektu       „Edukacja przez szachy w szkole”. Pomysłodawcą programu                  jest  Polski Związek Szachowy              i Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W bieżącym roku szkolnym zajęcia szachowe wprowadzone zostały w  klasach II i realizowane są przez jedną godzinę tygodniowo jako dodatkowe zajęcia rozwijające.                                                              Naukę gry w szachy prowadzą p. Hanna Dębska i p. Bożena Polkowska, które ukończyły kurs kwalifikacyjny „Edukacja przez szachy w szkole” i uzyskały certyfikat trenerski.

Podczas zajęć dzieci poznają grę w szachy poprzez rozwiązywanie zadań szachowych, stosowanie określonych gier      i zabaw, programów komputerowych, oglądanie filmów edukacyjnych, rozgrywek między uczniami, kolorowanek, opowiadań, przy zastosowaniu szachowych środków dydaktycznych: bierki, szachownice, plansza demonstracyjna. Nauczyciele realizujący innowację współpracują z Polskim Związkiem Szachowym oraz innymi szkołami uczestniczącymi w projekcie.

11 maja 2019

Międzyszkolne Indywidualne Mistrzostwa Szachowe w Siedlcach

11 maja nasi uczniowie uczestniczyli w Międzyszkolnych Indywidualnych Mistrzostwach Szachowych w Siedlcach.

Był to ich pierwszy turniej.   Nasi zawodnicy – uczniowie klas II – rywalizowali w kategorii wiekowej  klas I – VI.

Naszą szkołę reprezentowali: klasa II a: Alicja Godlewska, Oliwia Gałązka, Emil Kużawski, Marcin Cichocki, Marcin Czajka, Michał Próchnicki, Jakub Pogorzelski i Piotr Sikorski

klasa II b: Alicja Cołoś, Marta Ślaz, Mateusz Królak, Wiktor Dębski, Dawid Dębski, Kacper Dębski i Jakub Krupa.

Wyniki:

Mateusz Królak – 5,5 pkt. – V miejsce