Turniej szachowy Lubartów 18 maja

18 maja uczniowie klas drugich pod opieką p. H. Dębskiej i p. B. Polkowskiej uczestniczyli w Ogólnopolskim Turnieju Szachowym w Lubartowie. Zawody rozgrywane były w konwencji OPEN, co oznacza brak podziału na kategorie wiekowe. Nasi zawodnicy rozgrywali zatem partie szachowe z przeciwnikami w różnym wieku, nawet z dorosłymi.

Na 57 zawodników najlepiej zaprezentował się Michał Próchnicki z klasy 2a, który zajął IX miejsce oraz Emil Kużawski kl. 2a, Jakub Pogorzelski kl.2a, Marcin Czajka kl. 2a, Mateusz Królak kl. 2b i Mateusz Gadamer kl. 2a.

Ogromnym sukcesem dla naszej grupy był fakt, iż 7 uczniów zdobyło Międzynarodowy Certyfikat Szachowy i uzyskało V kategorię szachową. Byli to: Próchnicki Michał, Emil Kużawski, Jakub Pogorzelski, Mateusz Gadamer, Marcin Czajka z klasy 2a i Alicja Cołoś i Mateusz Królak z klasy 2b.