Akcja charytatywna „Podziel się swoim sercem z Natalką”

1 września 2019 roku Szkolny Klub Wolontariusza przy Szkole Podstawowej w Mokobodach wiał aktywny udział w akcji charytatywnej

„Podziel się swoim sercem z Natalką”, zorganizowanej przez

Gminny Ośrodek Kultury w Mokobodach.

Natalia choruję na ARTROGRYPOZĘ czyli sztywność stawów. Z tego powodu dziewczynka ma problemy z poruszaniem oraz funkcjonowaniem w codziennym życiu. Natalia przyszła na świat ze stopami końsko-szpotawymi, wrodzonym obustronnym zwichnięciem stawów biodrowych oraz porażeniem splotu barkowego u lewej krótszej rączki, a na prawej rączce na ramieniu umiejscowił się spory wypukły naczyniak.

Potrzebna była zbiórka pieniężna ponieważ Natalkę czeka wiele wizyt lekarskich, operacji ortopedycznych, intensywnej i ciągłej rehabilitacji nie tylko w Siedlcach no i Krakowie, Katowicach i Warszawie. Koszty leczenia i rehabilitacji liczone są w tysiącach złotych przez długie lata.

Zbiórka pieniężna jest potrzebna żeby Natalka mogła chodzić i normalnie funkcjonować w życiu codziennym.

Nasi Wolontariusze podczas akcji charytatywnej wraz z nauczycielkami ze szkoły w Mokobodach zbierali pieniądze do puszek, pomagali przy stoisku z ciastami, pompowaniu i rozdawaniu balonów dzieciom.

Wszystkim Wolontariuszom BARDZO DZIĘKUJEMY!

Opiekunowie Koła:

Tatiana Kuncewicz-Dębska