MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

07 grudnia w Zespole Oświatowym w Mokobodach odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy.  Patronat honorowy nad turniejem objęła Wójt Gminy Mokobody Pani Iwona Księżopolska.  Sędzią głównym był Adam Pękała z Radzynia Podlaskiego.                                                                                   Pomysłodawczyniami i organizatorkami turnieju  były nauczycielki prowadzące w szkole zajęcia szachowe – p. Hanna Dębska i p. Bożena Polkowska.

Ostatecznie zgłosiło się 118 zawodników z województwa mazowieckiego i lubelskiego. To ogromna  liczba biorąc pod uwagę, że w tym samym dniu podobne turnieje odbywały się w Siedlcach, Węgrowie, Warszawie, Zielonce, Rembertowie, Grodzisku Mazowieckim i w żadnym z tych miast liczba nie przekroczyła 40 zawodników.                                                                                                     Turniej rozgrywał się w czterech kategoriach: OPEN, dzieci do lat 10, dziewczęta i uczniowie Zespołu Oświatowego w Mokobodach.

Podczas turnieju na sali obecny był Mikołaj, który po każdej rozegranej rundzie rozdawał dzieciom upominki.

Kategoria OPEN

I miejsce – Prokopiuk Jakub Radzyńskie Towarzystwo Szachowe

II miejsce – Nurzyńska Hanna MUKS Gambit Międzyrzec Podlaski

III miejsce – Jeruzalski Kamil – LUKS Lubartów

Kategoria do lat 10

I miejsce – Raczyński Dominik – LUKS Lubartów

II miejsce – Dajek Weronika – LUKS Lubartów

III miejsce – Baran Franciszek – LUKS Lubartów

Kategoria dziewczęta

I miejsce – Szczerba Aleksandra  – LUKS Lubartów

II miejsce – Siemoniak Zuzanna – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe

III miejsce – Nadolna Julia – Radzyńskie Towarzystwo Szachowe

Kategoria uczniowie ZO Mokobody

I miejsce – Krupa Jakub

II miejsce – Królak Mateusz

III miejsce – Próchnicki Michał

Najmłodszymi zawodnikami na turnieju byli chłopcy w wieku 5 lat: Skup Antoni z Siedlec i Gajewski Mikołaj z Warszawy. Obaj otrzymali puchar.

Ze względu na duże zainteresowanie nasz turniej będzie miał charakter cykliczny, w związku z czym już dzisiaj zapraszamy wszystkich młodych szachistów do Mokobód na Mikołajkowy turniej Szachowy za rok.