100 rocznica urodzin Jana Pawła II

Dnia 18 maja obchodziliśmy 100 rocznicę urodzin Papieża Jana Pawła II. Z tej okazji w naszej szkole miały odbyć się huczne uroczystości upamiętniające ten szczególny i bardzo ważny dla każdego polaka dzień. Niestety sytuacja związana z zagrożeniem epidemiologicznym w kraju nie dała nam takiej możliwości. Jednak nasi nauczyciele i uczniowie postanowili uczcić ten jubileusz w stosowny sposób. Przy pomniku Papieża pojawiły się biało- żółte flagi, dekoracje i zdjęcia naszego patrona. W kościele ksiądz proboszcz odprawił mszę oraz wieczornicę za osobę Jana Pawła II. Podczas mszy dziękowaliśmy za pontyfikat Karola Wojtyły, a tuż po niej wspominaliśmy najważniejsze i najbardziej doniosłe momenty z Jego życia. Dzięki Państwu Sobeckim mogliśmy posłuchać piosenek takich jak „Abba Ojcze” oraz „Moje miasto Wadowice”. Nie zabrakło także Papieskich kremówek, które są nieodłącznym elementem urodzin Papieża Polaka.